Fenntartó: ARANYLÓ NAPRAFORGÓ ALAPÍTVÁNY
Intézmény neve, címe:
ARANYLÓ NAPRAFORGÓ ALAPÍTVÁNYI ÓVODA, 1149 BUDAPEST, PÓSA LAJOS UTCA 61.
OM-azonosító: 201627
Jelen Továbbképzési programban nem szabályozott kérdésekben az Nemzeti Köznevelési törvény és a kapcsolódó jogszabályok vonatkozó előírásai szerint kell eljárni. Felülvizsgálata és karbantartása a jogszabályi változások függvényében, de legalább 5 évente.
A dokumentum jellege: nyilvános
Nyomtatott formában megtalálható: iroda
A Nevelőtestület: 2024. január 07.-én kelt ANT/2024.01.07. számú határozattal elfogadta.
A fenntartó Alapítvány: 2024. január 08.-én kelt KH/2024.01.08. számú kuratóriumi határozattal elfogadta.
Hatályba lépett: 2024. január 08. A hatályba lépéssel egyidejűleg érvényét veszti az intézmény előzőleg jóváhagyott Továbbképzési programja.
Alkalmazandó: 2024. január 08.-től
______________________ _______________________
Madarász Károly Csík-Nagy Bettina
fenntartó képviselője, kuratóriumi elnök Igazgató/h
Jogszabályi háttér:
- 2011. évi CXC. törvény a nemzeti köznevelésről
- A módosított 277/1997. (XII. 22.) Korm. rendelet a pedagógus-továbbképzésről, a pedagógus szakvizsgáról, valamint a továbbképzésben résztvevők juttatásairól és kedvezményeiről
- 20/2012, (XII.22.) Korm. rendelet a pedagógus továbbképzésről, a pedagógus szakvizsgáról, valamint a továbbképzésben résztvevők juttatásairól és kedvezményeiről
A pedagógus-továbbképzés célja
A pedagógus továbbképzés azoknak az ismereteknek és készségeknek a megújítására, bővítésére, fejlesztésére szolgál, amelyekre szükség van a nevelő és oktató munka keretében a gyerekekkel való közvetlen foglalkozás megtartásához, a közoktatási intézmény tevékenységének megszervezéséhez, a pedagógiai szakszolgálatok és a pedagógiai szakmai szolgáltatások ellátásához, a mérési, értékelési feladatok, a közoktatási intézményirányítási, vezetési feladatainak ellátásához. A továbbképzés felkészíthet a szakvizsga követelményeire is.
A továbbképzési program időtartama
2023.január 08. – 2029. augusztus 31.
Továbbképzési program részei
- Továbbképzési alprogram
- Szakvizsgára vonatkozó alprogram
- Finanszírozási alprogram
- Helyettesítési alprogram
Általános elvek
A továbbképzési program egységben kezelendő:
- a minden év március 15-ig elkészített beiskolázási tervvel
- a pedagógusok végzettségének, képzettségének nyilvántartásával
A továbbképzési kötelezettség keletkezése, teljesítése
A pedagógusok számára a kötelezően előírt továbbképzésekről a 277/1997. (XII. 225.) sz. Korm. rendelet intézkedik, így az e jogszabály körébe tartozó továbbképzéseket nevezzük kötelező, vagy ahogyan a kormányrendelet is nevezi – hétévenkénti továbbképzésnek. A hétévenkénti (kötelező) továbbképzés olyan, összesen legalább 120 tanórai továbbképzési programokon való részvétellel teljesíthető, melyek az oktatási miniszter által kiadott indítási engedéllyel rendelkeznek, és szerepelnek a továbbképzési jegyzékben. A pedagógus – továbbképzés szervezője a továbbképzéseken való részvételt és az előírt követelmények teljesítését tanúsítvánnyal igazolja.
A hétévenkénti (kötelező) továbbképzésben résztvevők köre
A pedagógus a pedagógus-munkakör betöltésére jogosító oklevél megszerzését követő hetedik év szeptember hónap első munkanapjától addig az évig, amelyben az ötvenötödik életévét betölti, augusztus hónap utolsó munkanapjáig, hétévenként legalább egy alkalommal - jogszabályban meghatározottak szerint - vesz részt. (Nkt.62.§. (2). A továbbképzésbe, illetve a szakvizsgára való felkészülésbe az érdekelt jelentkezése és választása alapján lehet bekapcsolódni, kivéve, ha részvételt a munkáltató rendeli el. A kötelező továbbképzésben való részvételt nem lehet megkövetelni attól, aki az ötvenötödik életévét betöltötte, de részt vehet rajta.
A pedagógus jogai, kötelezettségei
A pedagógus joga, hogy:
- szakmai ismereteit, tudását továbbképzéseken való részvétellel gyarapítsa
- akkor is kérheti felvételét a beiskolázási tervbe, ha nem áll fenn a továbbképzési kötelezettsége
- a pedagógus szakvizsga vagy azzal egyenértékű oklevél megszerzését követő év első munkanapjától magasabb osztályba sorolják,
- egyetemi oklevél, illetve doktori cím megszerzését követő hónap első napjától magasabb osztályba sorolják akkor, ha a végzettség megszerzése munkaköréhez szükséges.
A pedagógus kötelessége, hogy:
- a jogszabályban meghatározottak szerint hétévenként teljesítse a 120 órás továbbképzést,
- írásban kérje felvételét az iskola továbbképzési programjába, beiskolázási tervébe.
A kötelező továbbképzés tervezése
A pedagógus köteles felvételét kérni a beiskolázási tervbe. Ezt minden naptári év december 31-ig teheti meg. Az igényelt képzési formáról és annak szükségességéről egyeztet az óvodaigazgató. Az óvodaigazgató ennek ismeretében dönti el, hogy milyen támogatást tud vállalni az intézmény. A pedagógus igény szerint, akkor is részt vehet a továbbképzésben, ha ötvenedik életévét betöltötte, valamint a hétévenkénti továbbképzési kötelezettségét már teljesítette. Az igények ismeretében kialakult beiskolázási tervről a nevelőtestület véleményét ki kell kérni. Minden képzés (újabb végzettség, szakvizsga, továbbképzés) esetén az intézmény olyan időtartamra vállalja a támogatást, amely időtartamig az adott képzés programja szerint tart. Amennyiben a képzésen résztvevő dolgozó hosszabb idő alatt végez (pl. félévet ismétel) azt neki kell fizetnie.
A képzés elvégzéséről a dolgozó köteles tanúsítványt (igazolást, oklevelet, stb.) bemutatni. Amennyiben nem végzi el eredményesen a képzést az igénybe vett támogatást vissza kell fizetnie az intézménynek. A továbbképzések ütemezését az éves beiskolázási terv tartalmazza.
A beiskolázási terv elkészítésénél előnybe kell részesíteni azt:
- akinek a hétévenkénti továbbképzés teljesítéséhez kevesebb ideje van hátra (2019- 2024) között betöltik a 40. életévüket, vagy közelednek a rendszerből való kilépést jelentő 55. életévükhöz.)
- akiknek a hétévente való továbbképzésen való részvételét a munkáltató elrendelte - akik a szakvizsgába beszámítható továbbképzésre jelentkeztek
Túljelentkezés esetén a továbbképzési programba való felvételnél figyelembe vesszük: - az óvoda pedagógiai programjának pedagógusokkal szemben támasztott igényeit, - az óvodapedagógus szükségleteit,
- az előző továbbképzés dátumát (az élvez elsőbbséget, aki régebben vett részt továbbképzésen, illetve szakvizsgába beszámítható képzésben akar részt venni).
A továbbképzési program elfogadása után az óvodaigazgató írásban vagy szóban értesíti azokat a pedagógusokat, akik részt vehetnek a továbbképzésen. Az óvoda a továbbképzési programról, beiskolázási tervekről nyilvántartást vezet.
A hétévenkénti továbbképzés teljesítésének, illetve elmulasztásának következményei
A közoktatási intézmény dolgozójának munkaviszonya a Munka Törvénykönyve, illetve köznevelési foglalkoztatotti jogviszonya jogállásáról szóló törvény előírásai alapján megszűntethető, ha a hétévenkénti továbbképzésen saját hibájából nem vesz részt, vagy tanulmányait nem fejezi be. Mivel a hétévenkénti továbbképzés elmulasztásának következménye a munkaviszony, illetőleg a köznevelési foglalkoztatotti jogviszony megszűnése lehet, ezért a munkáltatónak írásban kell értesítenie a pedagógust arról, hogy a hétévenkénti továbbképzésben érintett, és részt vehet hétévenkénti továbbképzésen.
Továbbképzési alprogram 2024-2029.
A pedagógiai asszisztensek, valamint a dajkák számára óvodapedagógusi tanulmányok megkezdését irányozzuk elő, a pedagógus álláshelyének betöltésének érdekében. A képzés támogatását indokolja továbbá, hogy egyre kevesebb az óvodapedagógus képesítéssel rendelkező személy. A jövőbeni óvodapedagógusi hiány elkerülése végett ezért célszerűnek tartjuk e képesítés megszerzésének folyamatos támogatását Az óvodavezetés a továbbképzési program végrehajtásához egy tanévre szóló beiskolázási tervet készít. A beiskolázási tervbe való felvételt írásban kell kérvényezni, és az óvodaigazgató/helyettes a nevelőtestület véleményét kikérve írásban, határozat formában értesíti a jelentkezőt a döntésről.
A beiskolázási tervbe való jelentkezések elbírálásakor az alábbi szempontokat kell egyidejűleg figyelembe venni:
időbeli prioritás
- akinek kevesebb ideje van hátra a továbbképzés teljesítéséhez
- többéves, már elkezdett képzésen vesz rész
-akinek a továbbképzésen való részvételét a munkáltató elrendelte
tartalom szerinti prioritás
- pedagógiai programunkhoz igazodó képzések
- mérés, értékelési ismeretek
- vezetői irányítást segítő képzések
A továbbképzés célja
A továbbképzés azoknak az ismereteknek és készségeknek a megújítására, bővítésére, fejlesztésére szolgál, amelyekre az intézmény pedagógusainak és vezetőinek segítséget nyújt:
- az intézményben folyó oktató-nevelő tevékenység szakmai irányításában,
- a közoktatási intézmény tevékenységének megszervezésében
- a pedagógiai programban meghatározott oktató-nevelő tevékenység zavartalan ellátásában,
- a nevelő és oktató munka keretében a gyermekekkel való közvetlen foglalkozás megtartásában,
- a mérési, értékelési feladatok, a közoktatási intézményirányítási, vezetési feladatainak ellátásában.
A továbbképzés felkészíthet a szakvizsga követelményeire is.
A továbbképzés fajtái:
- hét évenkénti továbbképzés
- egyéb - nem a hétévenkénti továbbképzés körébe tartozó-továbbképzés
- szakvizsgára való továbbtanulás
A hétévenkénti továbbképzés teljesítése
A hétévenkénti továbbképzés teljesíthető:
- a munkakör betöltésére jogosító felsőfokú iskolai végzettség és szakképzettség megszerzése után további főiskolai vagy egyetemi szintű alapképzésben, kiegészítő alapképzésben vagy szakirányú továbbképzésben második vagy további oklevél megszerzésével
- a pedagógus-szakvizsga vagy azzal egyenértékű vizsga letételét igazoló oklevél megszerzésével
- nemzeti, etnikai kisebbség nyelvén nevelő pedagógus, a nemzeti, etnikai kisebbség nyelve szerinti országban, nyelvi felkészítésben való részvétellel
- nemzeti, etnikai kisebbségi óvodai nevelésben részt vevő pedagógus az anyaországban népismeret, ország ismeret oktatásával összefüggő továbbképzésben való részvétellel - a nevelő és oktató munkát segítő, az Országos Képzési Jegyzékben szereplő emelt szintű és a felsőfokú szakképesítés megszerzésével.
A hétévenkénti továbbképzés legalább százhúsz tanórai foglalkozáson való részvétellel és az előírt tanulmányi követelmények teljesítésével valósul meg. A továbbképzés egyéb, törvényben meghatározott módon is teljesíthető (pl. pedagógus szakvizsgával, szakirányú tovább képzésben második oklevél megszerzésével, stb.).
A továbbképzési kötelezettség csak akkreditált továbbképzéssel teljesíthető.
A továbbképzés szakaszai
Az egyes pedagógusra vonatkozó hétéves továbbképzési szakasz azt határozza meg, hogy az adott személynek mely időszakon belül kell teljesítenie a továbbképzésen való részvételi kötelezettséget. A hétéves kötelezettség időtartama a pedagógus diplomájának megszerzését követő 7. év szeptember 01-én kezdődik és addig az évig tart, amelyben az ötvenötödik életévét betölti. Akik 1990. december 30. után végeztek, a kezdő időpont meghatározásánál mindig az első olyan oklevél az irányadó, amellyel a pedagógus munkakört be lehet tölteni. Azoknál, akik 1990. december 01. előtt végeztek, ott a ciklus 1998. június 01. indul. A továbbképzés ütemezéséről az óvodaigazgató tájékoztatja pedagógust.
A 2024-2029. időszakban továbbképzésre kötelezettek
A továbbképzések ütemezését az éves beiskolázási terv tartalmazza. A továbbképzésben részt vevő írásban kérvényezi szándékát, és az óvodaigazgató, a nevelőtestület alapján határozat formájában hozza meg döntését.
Szakvizsgára vonatkozó alprogram
A pedagógusok továbbképzésének egyik lehetősége: a pedagógus szakvizsga. Szakvizsga alatt a szakvizsgára felkészítő felsőoktatási szakirányú továbbképzést kell érteni. A pedagógus szakvizsga a pedagógusok által – a munkakör betöltéséhez szükséges felsőfokú iskolai végzettség és szakképzettség mellett – az egyetemi vagy főiskolai szakirányú továbbképzéseken megszerezhető vizsga.
A pedagógus szakvizsga célja
A pedagógus szakvizsgára történő felkészülés:
- hozzájárul az alapképzésben megszerzett ismeretek, jártasságok megújításához, kiegészítéséhez, a pedagógus
– munkakörrel együtt járó feladatok ellátásához szükséges gyakorlat, képesség, a pedagógus pályához való alkalmasság fejlesztéséhez,
- hozzájárulhat a vezetői, a szakértői tevékenységhez, a pedagógiai szakmai szolgáltatások, a pedagógiai szakszolgálatok ellátásához szükséges ismeretek megszerzéséhez, továbbá
- az alapképzésben szerzett ismeretekhez szorosan nem kötődő új ismereteket is nyújthat
A pedagógus szakvizsgában résztvevők köre
A szakvizsgára történő felkészítésbe az a pedagógus kapcsolódhat be, aki rendelkezik pedagógus – munkakör betöltésére jogosító felsőfokú iskolai végzettséggel, valamint legalább három év pedagógus munkakörben eltöltött szakmai gyakorlattal.
Szakmai gyakorlatként bármilyen nevelési – oktatási intézményben, pedagógus munkakörben tényleges munkavégzéssel eltöltött időt figyelembe kell venni.
Finanszírozási alprogram
A továbbképzés költségeinek támogatására rendelkezésre álló összeg felhasználása az alábbi sorrendben történik.
1. A hétéves továbbképzés hatálya alá eső, helyettesítést igénylő pedagógusok továbbképzési költségeihez való hozzájárulás (a tandíj maximum 80%-a, az egyéb költség 100%-a). A részvételi díj kifizetéséhez való hozzájárulás – a központi költségvetés által biztosított hozzájárulás terhére – nem lehet több a díj nyolcvan százalékánál. Húsz százalékát a résztvevőnek kell fizetnie, kivéve, ha az intézmény más forrásból ezt az összeget is átvállalja. Az utazás, szállás, étkezés, könyv, jegyzet kifizetésére fordított költségek, ha ehhez a fedezet megteremthető, száz százalékban kifizethető a pedagógus részére. Tanulmányi szerződés keretében további kedvezmények is adhatók abban az esetben, ha erre egyéb forrásból megvan a fedezet.
2. Anyagi elismerés juttatása a központi költségvetésből biztosított összegből – amennyiben a fentiek teljesítését követően marad fedezet – lehetőség van a továbbképzést teljesítők anyagi elismerésére.
3. A hétéves továbbképzés hatálya alá nem eső, helyettesítést nem igénylő pedagógusok továbbképzési költségeihez való hozzájárulás.
A 2024-2029. évi Továbbképzési terv indoklása
A továbbképzési ciklus 2029-ig tart, melynek tervezésekor a következő célokat tűztük ki:
- másoddiploma megszerzésével javuljon az intézmény által kitűzött célok, feladatok ellátása
- a szakvizsgázott pedagógusok száma növekedjen
- a pedagógusok saját nevelési területükön szerezzenek olyan új ismereteket, tanuljanak olyan módszereket, amelynek eredményeként hatékonyabban, sikeresebb pedagógusi munkát végezhetnek
- az újonnan jelentkező továbbtanulásoknál az intézmény érdekei kerüljenek előtérbe, mely a nevelés folyamatába építhető tudást ad a dolgozónak, és a gyermeknevelésben hasznosítható szakanyagot sajátít el.
A célok ismeretében történt az intézményi beiskolázások ütemezése, mely során figyelembe vettük a pedagógusok jelentkezését, a nevelőtestület javaslatát. Célirányosan olyan továbbképzések között válogatunk, amely a gyermek személyiség fejlődésére a leghasznosabb, és az intézmény hatékony működését segíti elő.
Mellékletek:
1. (kérvény)
Tisztelt Igazgató/helyettes!
A mai napon hivatalosan bejelentem, hogy következő tanévben a 277/1997.(XII.22.) Kormányrendelet alapján részt kívánok venni a pedagógusok továbbképzési rendszerében. Egyben kérem felvételemet a következő tanév beiskolázási tervébe az alábbiak szerint.
1. A pedagógus-továbbképzés választott formája (aláhúzás):
- legalább 120 órás továbbképzésen való részvétel az előírt tanulmányi követelmények teljesítésével,
- további egyetemi vagy főiskolai képzésben szerzett második vagy további oklevél
megszerzésével (pl. szakvizsgával),
2. A tervezett továbbképzés
2.1. A tervezett továbbképzés megnevezése:
2.2. A tervezett továbbképzés intézménye:
2.3. A továbbképzés várható befejezése:
2.4. Óraszáma várhatóan:
Tudomásul veszem, hogy a felvételről vagy elutasításról az intézmény vezető írásban fog értesíteni. A beiskolázási tervbe való felvétellel kapcsolatban munkaügyi jogvitának van helye. A továbbképzési program az éves beiskolázási tervekre való lebontás során valósul meg, amelyet minden évben az intézmény vezető készít el.
Kelt: Budapest, ……….. év …………. hónap ………….nap
.……………..…………………….
pedagógus
Tudomásul vettem: …………………………………………….
igazgató/helyettes
2. (határozat)
Aranyló Napraforgó Alapítványi Óvoda
………………………. (dolgozó)
H a t á r o z a t
……………………… dátummal Ön bejelentette, hogy a következő tanévben részt kíván venni a pedagógusok kötelező továbbképzési rendszerében, és kérte felvételét a következő nevelési év beiskolázási tervébe.
Hivatalosan értesítem, hogy a 20…../20….-es nevelési évi beiskolázási tervbe való jelentkezését elfogadom. Az Ön által választott, a következő nevelési év beiskolázási tervében jóváhagyott továbbképzés:
A választott továbbképzés megnevezése: ……………………………………….
A továbbképző intézmény neve: …………………………………
A továbbképzés várható befejezésének időpontja: ………………………………….
Továbbképzésének finanszírozását az intézmény nevelőtestülete által 2023-ban elfogadott továbbképzési programunkban leírtak szerint biztosítom. Kérem, hogy továbbképzésével kapcsolatos lényeges eseményeket, esetleges változásokat mielőbb szíveskedjék bejelenteni!
Kelt: Budapest, ……. év……. hónap ……..nap
…………………………………………….
igazgató/helyettes
3, Pedagógus állomány lista 2024. január 08. napon
Intézményünk pedagógus állományú dolgozói
Sorszám |
Név |
Székhely/telephely |
1. óvodapedagógus |
S. D. |
Székhely |
2. óvodapedagógus |
V. V. |
Székhely |
3. óvodapedagógus |
Csík-Nagy Bettina |
Székhely |
4. óvodapedagógus |
Dr. Máténé Csabai Emőke |
Telephely |
5. óvodapedagógus |
J.-né K. D. |
Telephely |
6. óvodapedagógus |
Sz. Gy. |
Székhely |
7. óvodapedagógus |
Sz.-G. B. |
Székhely |
Amennyiben a jelen névsor módosul mellékletként csatolandó az új munkavállalói lista, azonban a Továbbképzési program egyéb pontjai változatlan formában és tartalommal érvényben maradnak!
Továbbképzési program 2024-2029.
Ssz. |
Név |
Munkakör |
Munkavégzés helye |
Képzés típusa |
1. |
S. D. |
óvodapedagógus gyakornok |
székhely |
- |
2. |
V. V. |
óvodapedagógus PED 1. |
székhely |
szakmai megújító |
3. |
Csík-Nagy Bettina |
óvodapedagógus PED 1. |
székhely |
vezetőképzés + szakvizsga |
4. |
Dr. Máténé Csabai Emőke |
óvodapedagógus PED 1. |
telephely |
szakmai megújító |
5. |
J.-né K. D. |
óvodapedagógus PED 1. |
telephely |
szakmai megújító |
6. |
Sz. Gy. (GYED) |
óvodapedagógus gyakornok |
székhely |
szakmai megújító |
7. |
Sz.-G. B. (GYED) |
óvodapedagógus PED 1. |
székhely |
szakmai megújító |
Beiskolázási terv 2023/2024. nevelési év
A 2023/2024. nevelési évben továbbképzésre jelentkezést nyújtott be ……… fő óvodapedagógus.
Jelentkezett:
NÉV
|
MEGNEVEZÉS |
KREDIT |
MEGJEGYZÉS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Továbbképzések: Továbbképzési tervünk változik a bekövetkező a személyi változások miatt. Valamennyi óvodapedagógus részt vesz a kerületi szakmai programokon, bemutatókon. Célzott továbbképzések az Oktatási Hivatal és a POK szervezésében.
A jelentkezéseket a fenntartóval közösen egyetértve jóváhagyjuk.
Kelt: Budapest, 2024. január 18.
Csík-Nagy Bettina Madarász Károly igazgató/helyettes kuratóriumi elnök
Beiskolázási terv 2024/2025. nevelési év
A 2024/2025. nevelési évben továbbképzésre jelentkezést nyújtott be ……… fő óvodapedagógus.
Jelentkezett:
NÉV
|
MEGNEVEZÉS |
KREDIT |
MEGJEGYZÉS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Továbbképzések: Továbbképzési tervünk változik a bekövetkező a személyi változások miatt. Valamennyi óvodapedagógus részt vesz a kerületi szakmai programokon, bemutatókon. Célzott továbbképzések az Oktatási Hivatal és a POK szervezésében.
A jelentkezéseket a fenntartóval közösen egyetértve jóváhagyjuk.
Kelt: Budapest, 2025. január. 02.
Csík-Nagy Bettina
igazgató kuratóriumi elnök
Beiskolázási terv 2025/2026. nevelési év
A 2025/2026. nevelési évben továbbképzésre jelentkezést nyújtott be ……… fő óvodapedagógus.
Jelentkezett:
NÉV
|
MEGNEVEZÉS |
KREDIT |
MEGJEGYZÉS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Továbbképzések: Továbbképzési tervünk változik a bekövetkező a személyi változások miatt. Valamennyi óvodapedagógus részt vesz a kerületi szakmai programokon, bemutatókon. Célzott továbbképzések az Oktatási Hivatal és a POK szervezésében.
A jelentkezéseket a fenntartóval közösen egyetértve jóváhagyjuk.
Kelt: Budapest, 2026. január 02.
Csík-Nagy Bettina
igazgató kuratóriumi elnök
Beiskolázási terv 2026/2027. nevelési év
A 2026/2027. nevelési évben továbbképzésre jelentkezést nyújtott be ……… fő óvodapedagógus.
Jelentkezett:
NÉV
|
MEGNEVEZÉS |
KREDIT |
MEGJEGYZÉS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Továbbképzések: Továbbképzési tervünk változik a bekövetkező a személyi változások miatt. Valamennyi óvodapedagógus részt vesz a kerületi szakmai programokon, bemutatókon. Célzott továbbképzések az Oktatási Hivatal és a POK szervezésében.
A jelentkezéseket a fenntartóval közösen egyetértve jóváhagyjuk.
Kelt: Budapest, 2027. január 05.
Csík-Nagy Bettina
igazgató kuratóriumi elnök
Beiskolázási terv 2027/2028. nevelé